Основні поради для захисту від сонця: від крему - до окулярів

Літо продовжується, що означає топи, дні у басейні і, звичайно ж, сонце. У багатьох із нас двояке ставлення до цієї зірки; з одного боку, нам не терпиться ввібрати теплі промені, а з іншого, ми часто обпалюємося - не використовуючи повноцінного захисту.

Тому давайте докладно розглянемо, як сонце впливає на нас, і що ми можемо зробити, щоб перетворити потенційно негативні стосунки на позитивні.

Вплив

Немає нічого кращого, ніж відкинути голову назад і відчути сонце на своєму обличчі, адже воно дарує незліченні переваги як для нашого фізичного, так і для психічного здоров'я, забезпечуючи відмінне джерело вітаміну D, підвищуючи рівень серотоніну та знижуючи кров'яний тиск, ми також повинні пам'ятати його негативні наслідки.

Як виникає ушкодження від сонця?

Окрім очевидних безпосередніх ушкоджень, таких як опіки, сонце може мати довгострокові наслідки для нашої шкіри. Згідно з Єльськими медичними дослідженнями, ультрафіолетові промені фактично змінюють ДНК клітин вашої шкіри. Згодом через постійний контакт із незахищеною шкірою, це може призвести до більш серйозних проблем зі здоров'ям.

На нашу шкіру впливають два види ультрафіолетових променів: UVA та UVB. Хоча обидва шкідливі по-своєму, основна відмінність між ними полягає в тому, що УФ-ушкоджує зовнішній шар шкіри (епідерміс), а УФ-А-ушкодження поширюється на внутрішній шар (дерму). Це означає, що промені UVB викликають сонячні опіки, ластовиння і родимки, а також деякі види раку шкіри. Промені UVA несуть відповідальність за інші довгострокові ушкодження, спричиняючи зморшки та інші ознаки старіння.

Як сонце впливає на старіння?

Промені UVA, які виходять за межі епідермісу, тепер зазнають впливу того, що знаходиться у шарі дерми. Він є домом для еластину та колагену, які безпосередньо сприяють міцності та здоров'ю шкіри. Еластин є основним компонентом, що підтримує гнучкість шкіри, а колаген допомагає надати шкірі опорної структури та пружного вигляду. При пошкодженні обох елементів вашої шкіри УФ-променями утворюються зморшки і шкіра виявляє ранні ознаки старіння.

Захист шкіри

То що ви можете зробити? Найкраще почати з вивчення різних типів SPF і пошуку найбільш придатного для вас.

Розуміння різниці між мінеральним та хімічним SPF

Може здатися, що всі сонцезахисні креми однакові, проте існують відмінності між мінеральною та хімічною основами, які можуть допомогти вам вирішити, яка з них підходить саме вам. Ідеальний крем забезпечує захист від сонця широкого спектру, тобто захищає від променів UVA, так і від променів UVB.

Мінеральні сонцезахисні засоби часто називають такими, оскільки вони фізично блокують сонячні промені до того, як вони проникнуть у шкіру. Двома поширеними активними інгредієнтами мінеральних основ є оксид цинку та діоксид титану, які являють собою натуральні УФ-фільтри, схвалені FDA. Це робить такий сонцезахисний крем відмінним вибором для тих, хто шукає натуральний та ефективний варіант.

Хімічні сонцезахисні засоби поглинають ультрафіолетові промені, а не блокують їх до того, як вони зможуть пошкодити шкіру. Як випливає з назви, в них активними інгредієнтами використовуються такі хімічні речовини, як гомосалат, октисалат і октокрилен. Хоча процес відрізняється, як хімічні, і мінеральні основи ефективні, якщо ви використовуєте їх правильно.

Як правильно використовувати SPF

Тепер, коли ви переконалися у важливості сонцезахисного крему, важливо знати передові методи його використання. Обов'язково наносите за 15 хвилин до виходу на сонце та повторно щонайменше кожні дві години. Експерти кажуть, що для вашої особи підійде кількість продукту розміром із вишню.

Ще одна річ, яку потрібно знати про SPF, — це як включити його до свого щоденного догляду за шкірою. По-перше, ви можете вибрати зволожуючий крем з SPF, щоб насамперед вранці додати шар захисту. Інший варіант – розглянути можливість нанесення захисної основи широкого спектра дії під тональний при щоденному макіяжі. Це чудовий спосіб використовувати сонцезахисний крем, якщо ваші улюблені продукти для щоденного макіяжу не містять SPF.

Захист очей

Крім вашої шкіри, ваші очі також повинні бути пріоритетом у програмі захисту від сонця. Подібно до того, як воно впливає на клітини шкіри, його ультрафіолетові промені також можуть пошкодити клітини наших очей. Тому важливо регулярно використовувати засоби захисту.

Діоптричні та УФ-лінзи

Ще одна поширена помилка полягає в тому, що діоптричні лінзи краще захищають від сонця. Але насправді це неправильно: вони мають покриття, яке зменшує відблиски і робить зір більш чітким, але жодне з цих покриттів не забезпечує додаткового захисту від ультрафіолету.

Якщо ви хочете захистити очі, важливіше шукати сонцезахисні окуляри із захистом від UVA та UVB променів. Хоча наші очі не схильні до опіків, надмірне перебування на сонці може спричинити сухість, свербіж та гіперактивну сльозотечу. Інвестуючи в лінзи із захистом від ультрафіолету, ви можете захистити свої очі та оживити свій літній образ.

Найкращі сонцезахисні окуляри для форми обличчя

Якщо ви готові до своїх нових літніх відтінків, перший крок – розпізнати форму свого обличчя (кругле, квадратне, овальне, серце тощо) та знайти оправу, яка найкраще підійде вам.

Емпіричне правило при виборі сонцезахисних окулярів полягає в тому, щоб знайти оправу, яка підкреслить ваші риси обличчя. Якщо у вас є кругла особа, виберіть квадратну або прямокутну оправу, щоб додати структуру. Для квадратної особи з дуже чіткими рисами зверніть увагу на пару круглих оправ, щоб пом'якшити образ. В цілому, ви хочете вибрати пару, яка змусить вас відчувати себе впевнено, доповнюючи ваше обличчя.

Захист від сонця для вашої шкіри та очей допоможе вам не лише в короткостроковій, а й у довгостроковій перспективі. Пам'ятайте про ці поради, поки насолоджуєтеся сонцем, і бережіть себе цього літа!

12 серпня 2022

Написати коментар

Ми автоматично визначили вашу мову як українську.
Ви можете змінити її тут:

Українська Російська