Як захистити губи від сонячних променів?

Незалежно від пори року сонцезахисний крем може бути корисним для вашої шкіри, адже промені досягають нашого тіла і зимою і літом.

Ви можете не знати про важливість використання сонцезахисного крему для губ, але, за даними Американського онкологічного товариства, близько 20% усіх випадків раку шкіри потенційно можуть початися на вустах або інших ділянках обличчя, які піддаються впливу сонця, наприклад у вухах або носі, куди більшість взагалі крем не наносить.

Чому губи потребують захисту від сонця?

Шкіра ваших губ набагато ніжніша, ніж решта обличчя, тому ваші вони дуже схильні до надмірного впливу ультрафіолетових променів. Ось чому використання бальзаму або крему, який забезпечує певний рівень захисту SPF, є надзвичайно важливим.

Ніжна шкіра на цій частині обличчя не містить волосяних фолікулів або потових залоз, що робить її не тільки схильною до надмірного впливу сонячних променів, але також може призвести до збільшення сухості як взимку, так і влітку.

Крім того, вплив UVA- та UVB-променів може послабити колаген у ваших вустах, а це природний і важливий білок, який створює гладкий, пухкий і молодий вигляд. Ваша нижня губа більш чутлива до надмірного освітлення, оскільки вона не має носа, щоб забезпечити хоч деяке блокування сонця.

Хоча деякий час на вулиці може бути чудовим способом забезпечити ваше тіло вітаміном D, це також може призвести до додаткових ризиків для здоров’я пізніше, якщо ви забудете нанести сонцезахисний крем і в результаті отримаєте опік.

Як захистити губи від дії УФ?

Використання сонцезахисного крему для губ – один із найкращих способів захистити їх від опромінення. Однак не кожен засіб підійде для нанесення на цю частину тіла. Замість звичайного елементу для обличчя придбайте зволожуючий бальзам для губ із захистом SPF.

Важливо повторно наносити його кожні 2-3 години протягом дня. Можливо, вам доведеться частіше наносити його під час їжі, пиття або плавання, оскільки навіть бальзам для губ SPF зникає так само швидко, як і помада.

Правильний сонцезахисний крем для ваших губ

Існує безліч варіантів даних засобів, але нам дуже подобається власний крем для щоденного захисту губ PREVENTION+. Він не лише забезпечує поживну суміш мікросфер морського колагену для захисту та покращення стану ваших вуст, але також забезпечує фільтр SPF 15, щоб ви могли впевнено насолоджуватися днем.

За даними Американського онкологічного товариства, SPF 15 на губах може захистити їх від до 93% шкідливих ультрафіолетових променів. Це означає, що ви можете проводити час у саду, грати з дітьми чи бігати, залишаючись спокійними, знаючи, що ця частина обличчя в безпеці.

Як лікувати обгорілі губи?

Якщо ви вийшли на вулицю з невеликим або без SPF-захисту на губах, ви можете почати помічати певний дискомфорт через кілька годин. Ознаки надмірного впливу УФ-променів можуть включати:

  • Сухість
  • Почервоніння
  • Набряк

У важких випадках опіків ви можете помітити інші ознаки, включаючи надзвичайну чутливість, подразнення та утворення пухирів.

Є багато способів заспокоїти обгорілі губи, але один із перших кроків, який вам слід зробити, це знайти притулок від сонця. Шукайте тінь, перейдіть у приміщення або нанесіть бальзам SPF або зволожуючий крем для губ, щоб запобігти подальшому пошкодженню.

Після того, як ви підете на сонце, подумайте про те, щоб використовувати серветку, змочену прохолодною або холодною водою, як компрес. Обережно притисніть її до губ протягом кількох хвилин, поки миттєвий дискомфорт не зникне.

З цього моменту ви можете застосовувати різноманітні зволожуючі засоби або шукати гель алое вера. В якості невеликої хитрості спробуйте помістити гель алое вера в холодильник на короткий час, щоб охолодити його і додати шар заспокійливого ефекту.

Інгредієнт, якого слід уникати, при виборі засобу, щоб заспокоїти обпалені губи, — це все, що містить нафту, зокрема вазелін та щось подібне. Замість того, щоб заспокоїти дискомфорт, нафтопродукти блокуватимуть тепло на шкірі та можуть завдати більше шкоди, ніж користі.

Протизапальні засоби, які продаються без рецепта, такі як Advil або Motrin, також можуть трохи полегшити сонячні опіки губ. Це не тільки допоможе зменшити набряк і запалення ніжних клітин шкіри ваших губ, але й забезпечить полегшення дискомфорту, який ви можете відчувати.

Невеликі сонячні опіки повинні відновитися протягом трьох-п’яти днів, але якщо вони залишаються ранами або, здається, не загоюються, вам слід проконсультуватися з дерматологом, щоб дізнатися, які процедури або домашні засоби вам слід спробувати далі.

12 серпня 2022

Написати коментар

Ми автоматично визначили вашу мову як українську.
Ви можете змінити її тут:

Українська Російська