Мікробіом шкіри: чому це важливо — і як зберегти його здоров’я

Можливо, ви знайомі з важливістю підтримки здорового мікробіома кишечника, екосистеми бактерій у травному тракті. Але чи знаєте ви, що наша шкіра має свій власний мікробіом?

«Мікробіом шкіри складається з бактерій, кліщів, дріжджів та грибків, які виконують захисну функцію від патогенних мікробів у навколишньому середовищі, — каже доктор Жаннет Граф, сертифікований дерматолог та доцент клінічної дерматології у Медичній школі гори Сінай. — Це невід'ємна частина вологозахисного бар'єру шкіри, який відіграє важливу роль у запобіганні втраті вологи»

Як виявити порушений мікробіом шкіри? 

Коли мікробіом шкіри збалансований і здоровий, вона виглядає гладкою, сяючою і пружною - по суті, це картина здоров'я шкіри. Однак, коли бар'єрна функція шкіри порушена, це може спричинити такі проблеми, як акне, екзема, псоріаз, підвищена чутливість до сонця, гіперпігментація або надмірно суха чи жирна шкіра.

Незалежно від того, суха та зневоднена шкіра або жирна і покрита прищами, це може бути ознакою того, що мікробіом шкіри потребує допомоги. Існує багато факторів, які можуть порушити мікробіом. За словами доктора Граф, до них відносяться ультрафіолетові промені, вплив забруднювачів навколишнього середовища, неправильне харчування та використання агресивних засобів для догляду за шкірою. Вона додає: «Звичайно, ми ніколи не можемо недооцінювати роль генетики, гормонів та здорового способу життя за достатньої кількості сну».

Три елементи мікробіома здорової шкіри

За словами доктора Граф, існує три основні правила підтримки шкіри в оптимальному та здоровому стані:

  • підтримувати вологозахисний бар'єр шкіри;
  • підтримувати мікробіом здоровим, міцним бар'єром вологи та зволоженням шкіри;
  • підтримувати рівень pH між 5,2 та 5,4 протягом дня для оптимального функціонування мікрофлори (вночі pH має бути близько 4,7 для підтримки необхідної функції оновлення).

Перший крок до здоров'я шкіри — переглянути свій режим догляду за шкірою та позбутися непотрібних (або шкідливих) звичок. Це може означати скорочення частоти відлущування або спрощення надмірно складної системи догляду, яка містить дуже багато сильнодіючих інгредієнтів. Агресивні продукти, які обіцяють відчуття «чистоти до скрипу», такі як очищувальні підсушуючі засоби, видаляють натуральні масла, також повинні бути усунені, оскільки вони можуть негативно вплинути на бар'єрну функцію шкіри.

Після того, як шкідливі звички усунуті, настав час додати правильні засоби догляду за шкірою: високоефективні, але водночас ніжні. Засоби з догляду за шкірою, які поважають природний бар'єр вологи, будуть містити спеціальні інгредієнти, які працюють у гармонії з природними ритмами шкіри.

Наприклад, вся колекція засобів догляду за шкірою з мікробіомом BIOME+ містить ферментований, нешкідливий для мікробіома сквалан, отриманий з цукрової тростини. Цей пом'якшувальний засіб рослинного походження зволожує шкіру і допомагає підтримувати здоровий бар'єр вологи.

Кремоподібний комфортний очищаючий бальзам на олійній основі BIOME+ містить рослинні олії та натуральні інгредієнти, які розчиняють макіяж, «залишаючи шкіру наживленою і зволоженою, не викликаючи зносу шкірного бар'єру».

Сироватка BIOME+ Dew Bright містить ніацинамід, адаптогенні екстракти тигрової трави та базиліка священного, які надають шкірі здорового сяйва, а також перехресно-зшитої гіалуронової кислоти для швидкого та тривалого зволоження.

А крем-мус BIOME+, що розгладжує, допомагає підтримувати здоровий шкірний бар'єр за допомогою сніжного гриба тремели і натурального екстракту адаптогенів.

Інгредієнти для здорового мікробіома шкіри

За словами доктора Граф, якщо побалувати свою шкіру цими інгредієнтами, мікробіом вашого обличчя залишиться здоровим:

  • Сквалан: натуральний компонент шкірного сала, а також пом'якшувальний засіб, що міститься в овочах. Сквалан є чудовим природним зволожуючим засобом для захисту від вологи.
  • Гіалуронова кислота: ця потужна сила допомагає сухій шкірі, тому що вона може допомогти утримувати вологу та зволоження.
  • Ніацинамід: форма вітаміну В, ніацинамід може використовуватися для зволоження шкіри та захисту її від зовнішніх подразників. У сироватці BIOME+ dew Bright ніацинамід поєднується з гіалуроновою кислотою, допомагаючи кожному бар'єру утримувати здорову вологу та створюючи стіну захисту від стресових факторів навколишнього середовища.

Ніколи не пізно почати живити бар'єр шкіри. Насправді, про мікробіом шкіри потрібно піклуватися якомога раніше, навіть у дитячому віці.

З новою колекцією засобів догляду за мікробіомом від IMAGE Skincare починається революція по-справжньому здорової шкіри!

12 червня 2023

Написати коментар

Ми автоматично визначили вашу мову як українську.
Ви можете змінити її тут:

Українська Російська