Пептиди: якісні характеристики та сфера застосування

Пептиди - життєва необхідність чи модний компонент косметики? Що за речовини криються під цією звучною назвою? Природою так влаштовано, що життя будь-якого біологічної істоти грунтується на життєдіяльності простих білкових з'єднань. Впорядковані ланцюжки амінокислот з'єднуються один з одним, в результаті чого з'являються і функціонують білкові структури різної складності. Найкоротший і простий ланцюжок називається «пептид» - наприклад, якщо в молекулі менше 50 амінокислотних елементів. Більше - вже більш масивна молекула, звана «білок».

Пептиди дуже різноманітні і виконують безліч функцій: регулюють травлення, кров'яний тиск, поведінку, засновану на гормонах, які за своєю природою також є пептидами. Чим складніше пептидні молекули, тим важливіші комплексні завдання вони виконують. Не дивно, що в процесі вивчення пептиди перекочували з дослідницьких лабораторій в фармацевтичні та косметичні компанії. Пептиди входять до складу цілого ряду різноспрямованих препаратів. Косметичні засоби, що використовують пептидні складові, в основному, відносяться до антивікових.

Найбільш широке застосування в космецевтиці знайшли 4 типу пептидів:

  • Сигнальні. Входять до складу всіх шарів шкіри, від епідермісу до глибокої підшкірної клітковини. Клітини шкіри потребують регулярного поповнення колагеном, еластином, до складу яких входять сигнальні білки. Для їх виробництва необхідно поповнювати запаси відповідних пептидів, з чим успішно справляються косметичні препарати.
  • Інгібітори. На противагу каталізаторам, що прискорюють деякі хімічні реакції, пептиди-інгібітори уповільнюють, пригнічують діяльність білків-ензимів, які відповідають за руйнування колагену і еластину. За відсутності ензимів колагенові волокна зберігаються довше, шкіра залишається гладкою тривалий час. Старіння відкладається.
  • Нейротрансмітери. Відповідають за безперебійну роботу мімічних м'язів, а саме, змушують їх розслаблятися, а значить, відповідають за боротьбу зі зморшками. Відомий приклад подібного пептиду - ботокс.
  • Транспортні. Займаються доставкою мікроелементів в клітини. У складі косметичних засобів такі пептиди розподіляють іони марганцю, міді та інші, що сприяють загоєнню, відновленню шкірних покривів, а також антисептичної обробки і навіть додаткового виробництва колагенових волокон. Косметичні засоби нового покоління використовують транспортні пептиди для стійкого омолодження клітин шкіри.

Пептиди в космецевтиці Image Skincare


Всі основні групи пептидів активно задіяні в актуальних складах косметичних ліній Image. Зокрема, компоненти засобів по догляду містять:

Група сигнальних пептидів.

Пептиди-інгібітори.

Нейропептиди.

Група транспортних пептидів.

  • Manganese tripeptide-1 – спрямований на боротьбу з наслідками впливу сонячного випромінювання, відновлює первісний стан шкіри, який був до фотозмін, перешкоджає утворенню пігментації.
    Цей пептид міститься майже в кожному засобі Image Skincare! Так як дуже важливо не забувати про шкоду навколишнього середовища і завжди піклуватися про стан нашої шкіри.

Як Image Skincare забезпечує доставку пептидів в потрібне місце і змушує їх працювати


Незважаючи на те, що шкіра постійно потребує забезпечення різноякісними пептидами, цим - найнеобхіднішим для неї речовин - доводиться долати природні оборонні заслони. Всі шари шкіри налаштовані на постійну фільтрацію, відбраковування, відштовхування і руйнування незнайомих і шкідливих, на їхню думку, з'єднань. Захисні властивості забезпечені різноманітними інструментами розпізнавання з'єднань по розмірності, полярності, кислотності, відношенню до води, окислювача та ін.

Наприклад, верхній шар шкіри - епідерміс, знаходиться на передовій у боротьбі з руйнівним впливом зовнішнього середовища. І завдяки такій властивості як відлущування, всі накопичені в верхньому шарі речовини регулярно видаляються з поверхні шкіри. Тут же грає роль гідрофільність пептидів, на відміну від зворотньої якості шкірних покривів - гідрофобності.

Ще один важливий фактор, який перешкоджає проникненню пептидів в шкірні клітини - це нестабільність самих пептидних молекул. Що пов'язано з наступними відомими процесами:

  • розпад пептидів у водному середовищі;
  • схильність швидкому впливу ензимів.

Тому важливо не тільки доставити необхідну кількість пептидних сполук, але і забезпечити їх збереження і стійкість у часі. Одним з варіантів вирішення проблеми є обов'язкове регулярне, тривале використання пептидовмістної косметики. Ряд пептидів вже перевірені часом, наприклад, Matrixyl.

Однак розвиток косметичних технологій вселяє надію на пошук нових шляхів доставки пептидів шляхом використання косметичних засобів. А також забезпечення їх стійкості і підвищення ефективності впливу. Наприклад, в останні роки набула поширення векторна технологія.

Переваги векторної технології         


Векторна технологія - це нове слово в космецевтиці, технологія, розроблена Image Skincare. Завдяки спеціальній програмі доставки пептидів в глибокі шари шкіри, що впроваджуються в косметичні склади, з'єднання отримують можливість не тільки безперешкодно займати свої «робочі» місця навіть в найвіддаленіших клітинах. Вони вивільняються з постачальних комплексів поступово, завдяки чому косметичні препарати впливають тривалий час, з так званим пролонгуючим ефектом. Наприклад, одного разу нанесений крем буде надавати проникаючу і омолоджуючу дію протягом наступних двох діб без зниження первинних, заявлених споживчих властивостей.

Таким чином, векторна технологія, що з'явилася в 2014 році, ознаменувала нову косметичну еру, ставши справжнім революційним проривом. В даний час векторна технологія доступна до використання лише компанії-розробнику - Image Skincare. Її фахівці-косметологи просунулися ще далі, їм вдалося створити комплексну, багатошарову структуру капсульного типу, яка в процесі використання здатна поступово вивільняти близько 100 шарів активних косметичних компонентів. Протягом усього цього часу глибокі шари шкіри отримують можливість насичуватися необхідними пептидними і іншими сполуками, що відкриває практично безмежні можливості для відновлення і омолодження!




20 березня 2019

Написати коментар

Ми автоматично визначили вашу мову як українську.
Ви можете змінити її тут:

Українська Російська