Гліколева кислота проти саліцилової: що краще?
У пошуках ідеальних засобів для догляду за шкірою ви могли натрапити на різні кислоти. Гіалуронова, молочна , аскорбінова та ін. Одне лише це слово може здатися трохи лякаючим, адже воно викликає у вашій пам’яті образ агресивних хімічних речовин, які позбавляють вашу шкіру будь-яких корисних природних олій.
Однак при правильному та відповідальному застосуванні кожна з цих безрецептурних кислот може продемонструвати свої суттєві переваги. Двома найпоширенішими в асортименті засобів по догляду за шкірою є – гліколева та саліцилова.
Обидва ці інгредієнти можуть бути отримані природним шляхом або створені в контрольованих умовах лабораторії. Вони надзвичайно поширені в різноманітних засобах для вмивання обличчя, сироватках для шкіри, тоніках тощо.
Незалежно від походження, давайте розглянемо їх ближче , а також те, що вони можуть подарувати вашій шкірі.
Що таке саліцилова кислота (далі "перший елемент/інгредієнт" або "BHA")?
Одну з рослинних бета-гідрокси кислот (BHA), а саме - саліцилову, можна знайти в природних умовах як у листі Gaultheria procumbens, або дерева Wintergreen, так і в корі Betula lenta, або в дерева берези солодкої.
Вона є ліпофільною молекулою, що означає, що цей елемент притягується до ліпідів і краще поєднується з оліями, ніж з водою. Це робить її незамінним інгредієнтом у ваших продуктах по догляду за шкірою, якщо ви схильні до жирної шкіри.
Отож саліцилова кислота є хорошим рішенням, адже її молекули достатньо малі, щоб проникнути глибоко в шкіру, де вона може ефективно видалити забруднення, шкірне сало та інші небажані речовини з ваших пор. Крім того, її також можна використовувати для різних протизапальних цілей.
Коли використовувати цю кислоту?
BHA може проникати глибоко в шкіру, що робить її найкращим вибором для тих, хто схильний до закупорки пір і пов’язаних із цим проблем, таких як акне, чорні та білі вугри. При правильному та регулярному застосуванні очищувальні засоби, такі як наш очищувальний гель CLEAR CELL із саліциловим гелем, можуть максимально глибоко очистити вашу шкіру, щоб повернути їй здорове сяйво.
Однією з переваг саліцилової кислоти є те, що, хоч це й одна з найпотужніших бета-гідроксикислот, при правильному застосуванні вона не має такого ж ефекту підсушування шкіри, як деякі інші подібні інгредієнти. Це робить її чудовим вибором для будь-кого з комбінованою шкірою або тих, хто страждає від регулярних проривів вугрів.
Наш очищувальний засіб від прищів CLEAR CELL поєднує 2% BHA з іншими живильними інгредієнтами для шкіри, такими як олія чайного дерева, екстракт кореня імбиру та очищена маріс-аква. Це забезпечує ефективне очищення пор, а також забезпечує заспокійливі протизапальні властивості.
Що таке гліколева кислота (далі "другий елемент/інгредієнт" або "АHA")?
У той час як перший елемент є частиною бета-гідроксигрупи, гліколева відноситься до альфа-гідроксигрупи (AHA). Хоча вона не має таких глибоких проникаючих властивостей, як саліцилова кислота, проте може забезпечити м’яке, але ефективне очищення та заспокоєння вашої шкіри.
У природних умовах AHA є однією із молекулярних компонентів цукрової тростини, але її також можна приготувати в лабораторії. Це одна з найбільш м’яких кислот, які містяться в списках інгредієнтів для догляду за шкірою, але вона все ще може гарантувати чудове відлущування та очищення.
Коли використовувати гліколевий елемент?
Один із найкращих і найпоширеніших способів використання цієї кислоти – це пілінги для обличчя. Ці м’які, але заспокійливі засоби на основі гліколі, які часто називають «фруктовими скрабами», чудово видаляють верхній шар відмерлих клітин шкіри за допомогою ніжного відлущування. Цей процес також сприяє росту та оновленню нових клітин для більш яскравого та молодшого вигляду.
Крім того, гліколева кислота дуже часто використовується в процедурах по догляду за шкірою для тих, хто має прищі. При регулярному використанні сама по собі або в поєднанні з іншими гідроксикислотами, як-от ті, що містяться в нашому відновлюючому засобі для вмивання обличчя IMAGE MD, може не тільки відлущувати та очищати вашу шкіру, але й освітлювати тьмяний колір обличчя.
Один із найкращих способів використання AHA – це боротися з ознаками старіння, особливо навколо очей, губ та іншої делікатної шкіри. Оскільки альфа-гідроксикислоти більш м’які, ніж їхні бета-гідроксикислоти, вони чудово підходять для цільових сироваток.
Нам подобається наш крем для підтяжки шкіри навколо очей AGELESS, оскільки він поєднує гліколеву кислоту з вітаміном А, щоб спеціально зменшити появу тонких зморшок навколо очей і набряків під очима. Його розроблено, щоб надати вашому обличчю відчуття свіжості та відновлення.
Що підходить вашій шкірі?
Як і з кожним інгредієнтом, отримання найкращих результатів для вашої шкіри може залежати від низки різних факторів. Загалом і саліцилова, і гліколева кислоти можуть впливати на зменшення появи та почервоніння вугрів, але протизапальні переваги першої роблять її кращим вибором.
Для хімічного пілінгу можна використовувати обидва інгредієнти, але трохи більш агресивний підхід із застосуванням саліцилової кислоти потенційно може більше висушити шкіру, ніж гліколева.
Якщо ви плануєте регулярно використовувати хімічні пілінги, кращим вибором є AHA, але для одноразового цілеспрямованого підходу до певних проблем шкіри ваш дерматолог може віддати перевагу більш агресивній BHA.
Оскільки саліцилова кислота більше підсушує шкіру, ніж гліколева, вона є набагато кращим вибором для жирної шкіри. Якщо у вас є схильність до сухості або у вас звичайна шкіра, використання пілінгу для обличчя з першим інгредієнтом може видалити занадто багато шкірного сала та натуральних жирів, що призведе до більших проблем, ніж коли ви починали.
Коротше кажучи, гліколева кислота є кращим вибором для людей із нежирною шкірою, які не схильні до появи вугрів, можуть мати деяку гіперпігментацію або хочуть усунути ознаки старіння.
З іншого боку, саліцилова кислота може бути кращою, якщо у вас жирна шкіра, ви схильні до висипання вугрів або забитих пор, і ви шукаєте цілеспрямоване лікування цих проблем.
Комбінований засіб або крем, змішані разом, можуть усунути низку проблем зі шкірою, включаючи гіперпігментацію, акне, запалення тощо.
0 comments